Lněné semínko hnědé 1000g

40 Kč

Olejnatá semena
Složení: lněné semínko 100 %
Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě
Minimální trvanlivost: 10-12 měsíců 
Země původu: Rusko 

Výrobek může obsahovat stopy arašídů, jiných skořápkových plodů oxidu siřičitého nebo sezamu.

Popis (1)

 
 energetická  
 hodnota:
 2234kj /534kcal   
 tuky:  42,2g
 z toho nasycené   mastné kyseliny:  3,7g
 sacharidy:  28,9g
 z toho cukry:  1,6g
 bílkoviny:  18,3g
 sůl:  <0,03g

 

VĚDĚLI JSTE, ŽE

 

Semínka patří k opravdovým výživovým pokladům. Konzumujeme je nejlépe v syrovém stavu, kdy jsou nutričně nejhodnotnější. Len hnědý se vyznačuje typicky oříškovou chutí, zlatý len je chuťově jemnější. Oba druhy mají téměř totožné výživové složky, liší se pouze barvou semene.

Ze všech zástupců rostlinné říše obsahují lněná semínka největší podíl omega-3 esenciálních mastných kyselin. Omega-3 a 6 jsou tělem nevyráběné, tudíž je musíme přijímat v každodenní stravě. Omega-6 je poměrně lehce dosažitelná. Běžně se vyskytuje v ořechách, semenech a rostlinných olejích. Na druhé straně omega-3 je poměrně vzácná. Určité množství můžeme přijmout z vlašských ořechů a konopných semínek.

Zato lněné semínko je na omega-3 bohaté. Tvoří 57% celkově obsaženého tuku. Z tohoto důvodu jde o zásadní složku vegetariánské a veganské stravy.

Lněná semínka jsou také důležité v jídelníčku sportovců. Vedle potlačování zánětlivých procesů se tělo učí nakládat s tuky, jako se zdrojem energie. V důsledku má menší podíl tuku v těle a znatelnou vytrvalost. 

Při koupi dbejte na celistvost semínek. Jen neporušená semena obsahují kompletní množství všech obsažených látek. Jako další bod plného využití potenciálu těchto semen je forma konzumace. Neupravené lněné semínko nemá skoro žádný význam pro naše tělo. Proto je nejlepší celá lněná semínka nadrtit a poté konzumovat. Nepleťte si tento proces s koupí lněné moučky. Ta funguje jako pojivo místo vajec, ale z výživového hlediska vám nemají co nabídnout.

Kategorie: Ořechy
Hmotnost: 0.1 kg
Zpět do obchodu