Pekanové ořechy 100g

55 Kč

Nezpracované pekanové ořechy. 

Skořápkové plody
Složení: Pekanové ořechy jádra 100% .
Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě
Minimální trvanlivost: 10 - 12 měsíců
Země původu: USA 

Může obsahovat stopy lepku, ostatních skořápkových plodů, arašídů, sóji a sezamu.

Popis (1)

 
 energetická  
 hodnota:
 2970kj /710kcal   
 tuky:  72g
 z toho nasycené   mastné kyseliny:  6,4g
 sacharidy:  14g
 z toho cukry:  4,3g
 bílkoviny:  9,2g
 sůl:  <0,01g

 

VĚDĚLI JSTE, ŽE

Pekanový ořech je vzhledově podobný vlašskému, je však podlouhlý, jemnější a sladší. Skořápka plodu je hladká, různých barev přes odstíny žluté, hnědé a oranžové. Jedlá jádra jsou velice chutná, ale jak už u ořechů bývá, také tučná. Naštěstí se jedná a tuky zdravé, obsahuje až 10% bílkovin a navíc jsou pekany bohatým zdrojem provitaminu A, vitaminu B, draslíku, vápníku, železa a fosforu.

Pouhých pět pekanových ořechů obsahuje asi šestinu doporučené denní dávky zinku.

Opět je zde velké množství minerálů, vitamínů, antioxidantů a množství stopových prvků. Neobsahují cholesterol, zato jsou plné hořčíku, železa a vápníku. Konzumace výrazně podporuje obranyschopnost, pozitivně ovlivňuje trávení, pročišťuje cévy, udržují mozek v kondici a bojují proti volným radikálům.

Existuje více než 500 druhů tohoto ořechu. Ke komerční produkci je jich vhodných pouze několik (odrůdy Desirable, Stuart, Zinner, Kiowa) – názvy jsou přiřazovýny objevitelům, místům původu nebo dostala jména od původních domorodců Jižní Ameriky, která je společně s Mexikem největším světovým producentem.

Co se stravitelnosti týče. Pekanové ořechy vybízejí k jejich namáčení přes noc. Ráno budou mnohem lépe stravitelné a pro tělo vzácnější. Dále přijdou o nežádané látky, jako jsou kyselina fytová a enzymové inhibitory.

Pravidelná konzumace může člověka uchránit před vznikem žlučových kamenů.

Tyto oříšky lze konzumovat samotné, přidávat do müsli a jiných směsí, do sladkého i slaného pečiva, ale díky svému obsahu tuků z nich můžete vyrobit i ořechovou pomazánku nebo sýr. Obzvláště dobré jsou v různých ořechových dezertech.

Kategorie: Ořechy
Hmotnost: 0.1 kg
Zpět do obchodu