Sušené fíky 100g

22 Kč

Detailní popis produktu

 

Sušené ovoce jednodruhové
Složení: fíky sušené 100%
Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě
Minimální trvanlivost: 8-10 měsíců
Země původu: Španělsko 

Může obsahovat arašídy, lepek, ořechy, oxid siřičitý, sezam.

Alergeny vyznačeny velkým písmem.

Popis (1)

 

energetická  
  hodnota:
 1041kj  /249kcal   
  tuky:  1g
  z toho nasycené   mastné kyseliny:  0g
  sacharidy:  64g
  z toho cukry:  48g
  bílkoviny:  3g
  sůl:  0,025g

 

Fíky, plod středoamerického kaktusu nopál, u nás zvaný opuncie. Tento druh kaktusu se mimo produkci fíků využívá na mouku, ze které se peče chléb s podobnými účinky, které má konzumace fíků jako takových. Ještě zajímavější je fakt, že chléb z nopálové mouky můžete sehnat v našem kraji. 

Fíky jsou účinné v boji proti nadváhou, stejně jako nopálová mouka a výrobky z ní. Udržují hladinu cukru v krvi na optimálních hodnotách a mají nízký glykemický index. Volně přeloženo, po konzumaci potravin s tímto nízkým indexem člověk nemá potřebu jíst další jídla a tzv. se dojídat. Tímto způsobem lze zabránit nadbytečným kilogramům. Se stabilní váhou souvisí obsažená vláknina, která udržuje trávicí soustavu ve správném chodu. 

Fíky patří mezi jedny z nejzásaditějších potravin vůbec. To znamená, že vyrovnávají kyselé procesy v těle. Působí tak antioxidačně a vytváří v těle zásadité prostředí, takové ve kterém se nedaří virům a bakteriím.

Fíky můžeme konzumovat i čerstvé. Nemysleme si, že dostupné čerstvé fíky jsou totožné s těmi, které rostou ve svém přirozeném prostředí. Sušená varianta je chudší na vodu avšak veškeré zdraví prospěšné látky jsou zachované v plném množství.  

Kategorie: Sušené ovoce
Hmotnost: 0.1 kg
Zpět do obchodu